Home Kosmetyki Jak dobrać klej do rzęs?

Jak dobrać klej do rzęs?

przez Patrycja Nowak
klej do rzęs

Wybór właściwego produktu jest kluczem do uzyskania oczekiwanego, a przede wszystkim trwałego efektu. Na co zwrócić uwagę, sięgając po klej do rzęs?

Zasłona z długich, gęstych rzęs, to marzenie każdej kobiety. Podkreślają linię oka, otwierają je, sprawiając, że staje się bardziej wyraziste. Niestety natura nie jest tak łaskawa, by wszystkie kobiety obdarzyć pięknym wachlarzem. W odpowiedzi na taką potrzebę salony kosmetyczne umieściły w swojej ofercie przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Klientki cieszą się swoimi niesamowitymi metamorfozami. Aby jednak mieć pewność, że zabieg przyklejania rzęs przebiegł prawidłowo i został osiągnięty oczekiwany efekt, trzeba wybrać odpowiedni produkt.

Czym różnią się kleje do rzęs?

Przedłużanie rzęs jest czynnością wymagającą precyzji i doświadczenia. Najwięcej trudności potrafi przysporzyć właśnie klej. Poszczególne kleje do rzęs różnią się od siebie konsystencją, kolorem, czasem schnięcia, a także trwałością.

Wśród dostępnych kolorów najczęściej wybierany jest czarny, bo to właśnie takie rzęsy cieszą się największą popularnością. Wiele kosmetyczek, stylistów woli pracować na kleju bezbarwnym. Taki też polecany jest dla osób początkujących w tej branży. Kleje kolorowe dedykowane są oczywiście rzęsom o adekwatnej barwie.

Długość czasu, jaki klej potrzebuje do wyschnięcia, również powinna być dobierana w zależności od tego, jakie doświadczenie posiada osoba wykonująca zabieg.

Czas schnięcia kleju, a szybkość działania

Klej, który schnie dłużej, daje szansę na poprawienie rzęs. Klejom szybkoschnącym wystarczy nawet 0,5 sekundy. To się dzieje błyskawicznie, dlatego wyłącznie stylistki z dużym stażem mogą sięgać po tego rodzaju profesjonalny materiał.

Doświadczonym osobom polecamy nasz flagowy produkt wśród klejów Platinum Glue. Korzystają z niego kosmetyczki posiadające dużą wprawę i precyzyjną rękę. Mistrzem prędkości jest również Satisfaction Glue. Przy skrajnie suchym powietrzu potrzebuje maksymalnie do 2 sekund. W optymalnych warunkach zaś wystarczy mu 0,5 sekundy. Oba kleje świetnie sprawdzają się we wszystkich metodach przedłużania rzęs.

Klej wolnoschnący działa kilkakrotnie wolniej, dlatego to zdecydowanie jego warto wybrać do nauki. Należy przy tym pamiętać, że tempo schnięcia kleju może być uzależnione od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Im bardziej suche powietrze, tym klej potrzebuje więcej czasu. Niektóre salony kosmetyczne posiadają na stanie higrometr (mierzący wilgotność powietrza), a także nawilżacz i osuszacz, by zawsze pracować w optymalnych warunkach. Dla osób początkujących, które dopiero stawiają pierwsze kroki w klejeniu rzęs, polecamy klej Pro Glue. Jego półpłynna konsystencja jest optymalna, dobrze się rozprowadza, a do wyschnięcia potrzebuje 2, a nawet 3 sekund. Nadaje się do stosowania w metodzie 1:1, lecz nie do metody objętościowej.

O czym jeszcze musisz pamiętać?

Sięgaj po kleje do rzęs sprawdzonych marek, które od dawna są znane na rynku kosmetycznym.

Wybierając klej do rzęs, zawsze przeprowadź wywiad w kierunku alergii. Jeśli Twoja klientka boryka się z astmą lub alergią wziewną, wybierz klej o obniżonej oparowości.

Aby klej działał prawidłowo i na długo zachował swoje właściwości, powinien być odpowiednio przechowywany, czyli zgodnie z zaleceniami producenta.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.