Home Zabiegi kosmetyczne Peeling do twarzy – Co warto wiedzieć

Peeling do twarzy – Co warto wiedzieć

przez Patrycja Nowak
peeling do twarzy

Peeling do twarzy to obecnie jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jego zadaniem jest złuszczenie starego naskórka, wyrównanie kolorytu i przygotowanie skóry na kolejne zabiegi. Po jego zastosowaniu często stosuje się maseczki odżywcze oraz kremy regenerujące. O czym zatem warto pamiętać?

Peeling do twarzy stosuje obecnie niemal każda kobieta, która chciałaby poprawić wygląd swojej cery. Przy jego pomocy można usunąć z powierzchni skóry martwe komórki naskórka oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia. Złuszczanie skóry można obecnie wykonać nie tylko w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, ale również w domowym zaciszu. Dlaczego jednak warto wykonywać peeling twarzy? Z jakich składników można przygotować domowy peeling i jakich efektów można się spodziewać?

Dlaczego warto złuszczać skórę przy pomocy peelingu do twarzy?

Peeling do twarzy to świetny sposób na to, aby w znaczący sposób poprawić wygląd swojej skóry. Dzięki niemu można w dogłębny sposób oczyścić twarz, a także pobudzić mikrokrążenie w skórze. Regularne wykonywanie peelingu, zwłaszcza z różnego rodzaju drobinkami, wspomaga produkcję zwiększonej ilości włókien elastynowych i kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się gładka, elastyczna oraz pozbawiona niedoskonałości. Po zastosowaniu peelingu skóra nabiera zdrowego kolorytu, a także jest gotowa na przyjęcie substancji aktywnych znajdujących się w maseczkach i kremach, przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy.

Jaki peeling do twarzy warto wybrać?

Dobór odpowiedniego peelingu odgrywa kluczową rolę w prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. Dlatego też zastanawiając się nad tym, jaki rodzaj peelingu wybrać, warto wziąć pod uwagę nie tylko potrzeby skóry, ale również jej rodzaj. W przypadku skóry mocno zanieczyszczonej i łojotokowej najlepiej zdecydować się na peeling gruboziarnisty, który w mechaniczny sposób pomoże złuszczyć martwe komórki naskórka. Taki peeling wskazany jest również w przypadku skóry normalnej. Natomiast jeśli chodzi o skórę suchą, wrażliwą oraz zmagającą się ze stanem zapalnym lepiej z niego zrezygnować, ponieważ może on wywołać podrażnienie oraz pogłębić nieestetycznie wyglądające zmiany.

W przypadku cery tłustej peeling ziarnisty pomoże odblokować zatkane pory, a także zmniejszy ilość produkowanego przez gruczoły łojowe sebum. Cera mieszana jest nieco bardziej wymagająca, ponieważ łączy w sobie cechy zarówno skóry suchej, jak i tłustej. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po peeling do twarzy, który zawiera syntetyczne kuleczki, ponieważ ich działanie jest delikatniejsze. Jednak podobnie jak ziarna pomagają one dogłębnie złuszczyć skórę. Warto również postawić na peelingi z kwasami AHA lub te typowo enzymatyczne, ponieważ znajdujące się w nich substancje pomagają rozpuścić martwe komórki naskórka, bez konieczności tarcia. Peelingi enzymatyczne polecane są również w przypadku skóry trądzikowej, która pokryta jest licznymi grudkami, krostkami oraz stanami zapalnymi. Jeśli chodzi natomiast o skórę suchą, wrażliwą i naczynkową, to lepiej zrezygnować ze stosowania peelingów, ponieważ taka skóra charakteryzuje się dosyć cienką warstwą naskórka. Przez to w bardzo łatwy sposób można doprowadzić do jego uszkodzenia.

W przypadku chęci uzyskania delikatnego odświeżenia skóry można raz na jakiś czas sięgnąć po peeling enzymatyczny, który działa delikatniej niż peeling z ziarnami. Po zastosowaniu na skórę odpowiednio dobranego peelingu warto na skórę nałożyć maseczkę, która pozwoli ukoić skórę, a także przygotuje ją do przyjęcia substancji aktywnych, znajdujących się w kremie. Obecnie gotowe peelingi do twarzy można bez problemu zakupić w każdej drogerii, jednak warto je również przygotować w domowym zaciszu. Poniżej kilka najciekawszych propozycji.

Peeling z migdałów

W celu przygotowania tego rodzaju peelingu należy przygotować 1 łyżeczkę drobno posiekanych migdałów, 2 łyżeczki jogurtu naturalnego oraz 1 łyżeczkę miodu. Wszystkie składniki należy bardzo dokładnie ze sobą zmieszać. Zabieg peelingu przeprowadza się nakładając delikatnymi ruchami domowy kosmetyk na twarz. Po kilku minutach peeling wystarczy zmyć letnią wodą.

Peeling z płatków owsianych

Taki peeling polecany jest do cery suchej i wrażliwej. Żeby go przygotować, wystarczy zaopatrzyć się w 3 łyżki zmielonych płatków owsianych, 1 łyżeczkę miodu oraz ciepłą wodę. Płatki owsiane należy zalać ciepłą wodą, odstawiając na około 10 minut, aby zmiękły. Po tym czasie do płatków należy dodać miód i wymieszać. Zabieg peelingu owsianego przeprowadzamy masując skórę twarzy powstałą papką.

Peeling do cery trądzikowej

Aby przygotować peeling do cery trądzikowej, wystarczy zaopatrzyć się w 2 łyżki mleka, 2 krople olejku z drzewa herbacianego oraz 5 g żelatyny. Do miseczki należy wsypać odrobinę żelatyny, dodając następnie olejek eteryczny. Mleko należy podgrzać, wlewając je następnie do żelatyny i mieszając całość do całkowitego rozpuszczenia. Gdy masa zgęstnieje i wystygnie, należy zaaplikować ją na wcześniej oczyszczoną skórę na około 20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu peeling można ściągnąć z twarzy, zmywając pozostałości letnią wodą.

Peelingi przygotowywane w domowym zaciszu cieszą się dosyć dużą popularnością wśród większości kobiet, ponieważ w bardzo korzystny sposób oddziałują na skórę, a do tego są bardzo tanie w produkcji. Aby jednak efekty działania peelingu były jak najlepsze, należy pamiętać o tym, aby zabieg wykonywać najlepiej dwa razy w tygodniu.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.