Home Zabiegi kosmetyczne Oxybrazja – Na czym polega zabieg i jakie daje efekty

Oxybrazja – Na czym polega zabieg i jakie daje efekty

przez Patrycja Nowak
oxybrazja

Oxybrazja to rodzaj zabiegu oczyszczającego i pobudzającego do regeneracji skóry, który stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Stosuje się go w celu redukcji wielu typowych problemów estetycznych, takich jak utrata jędrności skóry, zmarszczki, łojotok, trądzik pospolity, a przede wszystkim matowienie i brak blasku cery. Zabieg oxybrazji polega na ciśnieniowym złuszczaniu naskórka, które pomaga lepiej odżywić i zregenerować tkanki. W niniejszym artykule przedstawiamy najważniejsze wskazówki na jego temat.

Piękna i pozbawiona niedoskonałości skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak stosowanie wyłącznie odpowiednio dobranych kosmetyków może się okazać niestety niewystarczające. Kremy, maseczki, a także sera działają wyłącznie na powierzchni skóry, a żeby w skuteczny sposób ją oczyścić, należy zadziałać nieco głębiej. Z tego też względu warto zainteresować się profesjonalnymi zabiegami oferowanymi w gabinetach kosmetycznych, które z roku na rok zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością.

Jednym z takich zabiegów jest oksybrazja, czyli zabieg, dzięki któremu znajdujące się w kosmetykach substancje aktywne mogą lepiej wniknąć w głąb skóry. Czym jednak jest wspomniana oksybrazja, na czym polega sam zabieg, jakich efektów można się spodziewać i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć informacje na temat samego zabiegu i efektów jego działania.

Czym jest oxybrazja?

Oksybrazja dosyć często mylona jest z mikrodermabrazją, jednak zabieg ten polega na bardzo delikatnym oczyszczeniu, nawilżeniu oraz dotlenieniu skóry. Z uwagi na fakt, iż jest on wykonywany całkowicie bezdotykowo, to może być z powodzeniem stosowany przez osoby posiadające skórę naczynkową oraz wrażliwą, gdyż nie wywołuje on żadnych podrażnień. Często poleca się jego wykonanie w celu ożywienia i odświeżenia wyglądu cery. Dzięki połączeniu łagodnego i skutecznego działania może być wykonany nawet tuż przed zaplanowaną uroczystością czy ważnym wydarzeniem. Podczas zabiegu w skórę wtłaczany jest tlen.

Oxybrazja a mikrodermabrazja

Oksybrazja stanowi świetną alternatywę dla mikrodermabrazji, jednak w odróżnieniu od niej jest dosyć delikatnym zabiegiem nazywanym dosyć często miękką mikrodermabrazją. W czym jednak tkwi różnica między tymi dwoma zabiegami? Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu warstw naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego najczęściej w głowicę diamentową. Dzięki temu zabiegowi można dogłębnie oczyścić pory skóry, zmniejszyć widoczność blizn, a także wyrównać koloryt skóry. Zabieg ten przeznaczony jest jednak dla osób, które mają poważne problemy z rozszerzonymi porami, bliznami, zaskórnikami oraz przebarwieniami.

Z kolei zabieg oxybrazji, ze względu na swoją delikatność, w szczególności polecany jest osobom, które mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Oxybrazja, nazywana również peelingiem tlenowo-wodnym, to zabieg kosmetyczny, podczas którego martwe komórki naskórka zostają złuszczone przy wykorzystaniu strumienia tlenu, a także rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. W odróżnieniu od mikrodermabrazji nie powoduje żadnego dyskomfortu i jest całkowicie bezbolesny. Sama procedura jest niezwykle przyjemna, ponieważ w trakcie jej trwania odczuwa się niezwykle miły chód, dzięki któremu można się odprężyć i zrelaksować.

Oksybrazja: dla kogo polecany jest zabieg?

Oksybrazja to zabieg, który najczęściej cieszy się dosyć dobrymi opiniami wśród pań, które zdecydowały się na jego przeprowadzenie. Jednak sprawdza się on najlepiej w przypadku osób zmagających się z takimi problemami skórnymi jak:

  • szarość i brak blasku cery,
  • krostki, grudki, czy zaskórniki,
  • rozszerzone pory,
  • nadmierna produkcja sebum,
  • przesuszona skóra,
  • rozszerzone naczynka.

Jakich efektów zabiegu można się spodziewać?

Efekty działania zabiegu oxybrazji widoczne są już po pierwszym zabiegu, ponieważ tlen, który zostaje wtłoczony pod ciśnieniem w skórę, doprowadza do jej natychmiastowego odświeżenia oraz ukojenia. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać w równych odstępach czasowych. Dzięki temu skóra zostanie dogłębnie nawilżona, ulegnie poprawie cyrkulacja krwi, pory ulegną zwężeniu, praca gruczołów łojowych zostanie wyregulowana, natomiast koloryt skóry zostanie wyrównany. Ponadto, zabieg likwiduje zwiotczenia skóry i regeneruje włókna kolagenowe.

Jak wygląda zabieg oxybrazji?

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka musi bardzo dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu oraz zanieczyszczeń przy pomocy odpowiednio dobranego żelu lub peelingu. Gdy skóra będzie już dogłębnie oczyszczona przy pomocy specjalnego urządzenia emitującego strumień powietrza, pod wpływem działania ciśnienia z powierzchni skory zostają usunięte martwe komórki naskórka, natomiast w głąb skóry zostaje wtłoczony tlen. W trakcie trwania zabiegu kosmetyczka przykłada do twarzy wspomniane urządzenie, przy czym nie dotyka ono w ogóle skóry. Następnie centymetr po centymetrze przesuwa urządzenie, oczyszczając bardzo dokładnie każdy fragment skóry. Tuż po przeprowadzonym zabiegu na skórę nakładana jest zazwyczaj maseczka kremowa lub algowa, a także krem dobrany indywidualnie do posiadanego rodzaju cery.

Przeciwwskazania do zabiegu oksybrazji

Oxybrazja to zabieg kosmetyczny, który przynosi bardzo dobre efekty, jednak niestety nie wszystkie osoby mogą zdecydować się na jego przeprowadzenie. Jeśli chodzi o kobiety będące w okresie ciąży, to bez obaw mogą one poddać się zabiegowi, ponieważ nie wpływa on negatywnie na rozwój płodu. Zabiegowi takiemu nie powinny poddać się osoby, które mają aktywną opryszczkę, zmagają się z zapaleniem zatok, a także cierpią na ostre stany zapalne skóry.

Jaki jest koszt zabiegu oksybrazji?

Koszt zabiegu uzależniony jest głównie od lokalizacji i renomy gabinetu kosmetycznego, a także od tego, czy zabieg przeprowadzany jest tylko na twarzy, czy także na szyi i dekolcie. W tym pierwszym przypadku koszt kształtuje się w granicach 90-130 zł, natomiast w drugim przypadku ceny zaczynają się od ok. 130-160 zł.

Podobne artykuły

1 komentarz

BeautyDuty 10 maja 2019 - 10:43

Świetny zabieg praktycznie dla każdej cery. Efekty natychmiastowe. Zalecana seria zabiegów to od 3-10, co 7-14 dni.

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.