Home Zabiegi kosmetyczne Peeling skóry głowy – Dlaczego warto

Peeling skóry głowy – Dlaczego warto

przez Patrycja Nowak
peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy to coraz częściej bardziej popularny zabieg kosmetyczny, mający na celu nie tylko dokładne oczyszczenie. Odblokowuje on również i aktywuje cebulki włosowe do pracy, a tym samym przyczynia się do szybszego i zdrowszego wzrostu włosów. Poznajmy najważniejsze fakty na temat tego typu zabiegu.

Codzienna stylizacja włosów z użyciem lakieru, żelu, wosku, gumy, a także kurz oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia z zewnątrz nie wpływają niestety zbyt korzystnie na skórę głowy oraz właściwą pracę gruczołów łojowych. Włosy w efekcie stają się matowe, łamliwe, przetłuszczone oraz cienkie. Wielu kobietom wydaje się, że umycie włosów szamponem, a także stosowanie odżywek i masek, dostatecznie pomoże poprawić kondycję oraz wygląd włosów. Jednak nic bardziej mylnego. Skóra głowy, podobnie zresztą jak skóra twarzy, potrzebuje dogłębnego oczyszczenia przy pomocy odpowiednio dobranego peelingu. Dlaczego jednak warto wykonywać peeling skóry głowy? Jakie rodzaje peelingów można wyróżnić? Z jakich składników można przygotować domowy peeling do skóry głowy i jakie są efekty jego stosowania? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Peeling skóry głowy

Taki peeling nie różni się w zasadzie niczym od peelingów przeznaczonych do pielęgnacji ciała, ponieważ mechanizm jego działania jest identyczny. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, a także zapobiegnięcie powstawaniu łupieżu oraz przetłuszczaniu się włosów. Podczas masowania skóry głowy pobudzone zostaje dodatkowo krążenie, co wpływa pozytywnie na dotlenienie oraz odżywienie cebulek włosowych. W efekcie takiego działania włosy przestaną wypadać i zaczną szybciej rosnąć. Dobrze wykonany peeling przygotuje w odpowiedni sposób skórę głowy do przyjęcia substancji aktywnych znajdujących się w kosmetykach.

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta, ponieważ skóra głowy, podobnie jak twarz i ciało, potrzebuje złuszczenia martwych komórek naskórka. Dzięki temu ulega znacznej poprawie zarówno wygląd, jak i stan włosów. Szampony, odżywki oraz maseczki do pielęgnacji włosów zawierają niestety wiele chemicznych dodatków, takich jak parabeny i silikon. Niestety, doprowadzają one do zapchania ujść gruczołów łojowych, powodując wiele problemów i dolegliwości. Usunięcie wszystkich zgromadzonych na skórze zanieczyszczeń, jedynie przy pomocy wody i kosmetyków, nie jest niestety takie łatwe, jakby się mogło wydawać. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po peeling, który pomoże doprowadzić skórę głowy do absolutnej czystości. Jakie zatem rodzaje peelingu można znaleźć w sklepach?

Rodzaje peelingów

Aby przeprowadzić peeling skóry głowy w domowym zaciszu, można skorzystać z gotowych preparatów dostępnych w każdej drogerii. Jednak wybierając odpowiedni kosmetyk, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Jeśli znajdują się w nim takie substancje jak SLS lub SLES to nie należy po niego sięgać, ponieważ wspomniane substancje to bardzo silne detergenty, które podrażniają skórę głowy, a także doprowadzają do jej przesuszenia. Peelingi dostępne w sklepach można podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie wytwarzane na bazie oleju lub alkoholu. Oczywiście te pierwsze są delikatniejsze, dlatego też sprawdzą się idealnie w przypadku wrażliwej skóry głowy. Natomiast peelingi alkoholowe polecane są najczęściej w przypadku skóry normalnej. Peeling do skóry głowy można również przygotować z produktów spożywczych dostępnych domu, a najlepiej sprawdzą się w tym przypadku płatki owsiane, kawa, cukier, sól oraz glinka.

  • Peeling cukrowy do skóry głowy

Tego typu peeling jest bardzo prosty w przygotowaniu. Wystarczy do stosowanego na co dzień szamponu dosypać 2-3 łyżki cukru i całość bardzo dokładnie wymieszać. Zabieg przeprowadzamy wmasowując kosmetyk w wilgotną skórę głowy. Jeśli chodzi o rodzaj zużytego cukru to najlepiej zdecydować się na biały, ponieważ jest on dużo tańszy od brązowego. Przed nałożeniem peelingu cukrowego na skórę głowy włosy należy zmoczyć, jednak najlepiej chłodną wodą, ponieważ ciepła bardzo szybko rozpuści cukier.

  • Peeling kawowy do skóry głowy

Peeling kawowy jest dosyć mocny w działaniu, dlatego też najlepiej sprawdzi się w przypadku skóry normalnej oraz tłustej. Znajdująca się w kawie kofeina skutecznie pobudza włosy do wzrostu, a także nieznacznie je przyciemnia. Kobiety posiadające blond włosy powinny brać ten efekt pod uwagę i stosować peeling z większą ostrożnością. W jaki jednak sposób można przygotować taki peeling? Wystarczy zmieszać ze sobą niewielką ilość naturalnego szamponu bez SLS z 3 łyżkami kawowych fusów. Tak przygotowany domowy kosmetyk należy wetrzeć w skórę głowy, na końcu zmywając bardzo dokładnie letnią wodą.

  • Peeling nawilżający do przesuszonej skóry głowy

Aby przygotować peeling nawilżający, należy wymieszać ze sobą 4 łyżki cukru z 2 łyżkami żelu aloesowego. Tak powstałą mieszankę należy wmasować w skórę głowy, spłukując po kilku minutach. Żel aloesowy wykazuje silne właściwości nawilżające, dlatego też peeling przygotowany na jego bazie, pomoże w odpowiedni sposób zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry głowy.

Jak często należy wykonywać peeling skóry głowy?

W przypadku wrażliwej skóry głowy, peeling najlepiej wykonywać raz na dwa tygodnie. Natomiast jeśli chodzi o skórę tłustą, mieszaną i normalną, to najlepiej peeling przeprowadzać raz w tygodniu. Zbyt częste wykonywanie peelingu może doprowadzić do podrażnienia skóry, przez co włosy zaczną się szybciej przetłuszczać. Efekty zastosowania peelingu widoczne są już po pierwszym zabiegu, ponieważ włosy odzyskują swój dawny blask, stają się mocniejsze i bardziej sprężyste.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.