Home Zabiegi kosmetyczne Peeling enzymatyczny jako sposób na gładką skórę

Peeling enzymatyczny jako sposób na gładką skórę

przez Patrycja Nowak
peeling enzymatyczny

Piękna i gładka skóra to często nie tylko efekt codziennej i samodzielnej pielęgnacji. Jest ona czasem wynikiem właściwie dobranych i przeprowadzonych zabiegów kosmetycznych. Jednym z takich zabiegów jest właśnie peeling enzymatyczny, coraz częściej stosowany w wielu gabinetach kosmetycznych.

W zakresie pielęgnacji skóry twarzy do wyboru mamy szereg różnych zabiegów, które pomogą utrzyma nam zdrowy wygląd, odpowiedni koloryt i gładkość cery. W zależności od potrzeb może to być peeling kawitacyjny, który delikatnie i za pomocą ultradźwięków wygładzi naszą cerę, a także pozwoli jej przyjąć pełną gamę substancji aktywnych z kolejnych zabiegów kosmetycznych.

W przypadku silnie rogowaciejącej skóry można pokusić się o zabieg, jakim jest mikrodermabrazja diamentowa, czyli mechaniczne ścieranie martwych warstw naskórka. Proces ten odbywa się za pomocą specjalnych głowic, delikatnie usuwających wierzchnią warstwę skóry.

Peeling enzymatyczny dla pięknej skóry

Dobrym wyborem może też okazać się peeling enzymatyczny, który przeprowadzany jest za pomocą specjalnie przygotowanych kosmetyków z zawartością skutecznych enzymów roślinnych. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla wrażliwej i suchej cery, a także z problemami naczynkowymi. Co ważne, peeling enzymatyczny nie działa na zasadzie mechanicznego ścierania martwych warstw naskórka, a raczej rozpuszczaniu poprzez działanie odpowiednich enzymów roślinnych.

Peeling enzymatyczny opiera się na działaniu takich składników aktywnych papaina, pozyskiwana z owoców papai, stanowiących nieocenione źródło zdrowia i urody. Skuteczność papai znana jest już od stuleci i doceniana w medycynie naturalnej. W preparatach do enzymatycznego peelingu skóry spotkać można również bromelainy, czyli składniki aktywne pochodzące z owoców ananasa.

W jaki sposób działa peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny bezproblemowo można wykonać samemu w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Przypomina nieco sposób, w jaki działa maseczka, czyli nakładamy go na wilgotną, oczyszczoną skórę twarzy. Środek peelingujący zmywamy po czasie podanym przez producenta na opakowaniu, bez potrzeby tarcia czy wcierania. Ten zabieg pielęgnacyjny jest szczególnie polecany osobom z wrażliwą i delikatną cerą. Daje praktycznie  natychmiastowe efekty wygładzonej skóry oraz w widoczny sposób wyrównuje jej koloryt.

Dzięki brakowi mechanicznego ścierania, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod złuszczania naskórka przy użyciu peelingów zawierających drobinki cierne czy zabiegów mikrodermabrazji ,za pomocą głowic, nie ma ryzyka pękania naczynek podskórnych. W przypadku bardzo wrażliwej cery, ze skłonnościami do podrażnień po użyciu większości preparatów kosmetycznych, może pojawić się lekkie zaczerwienienie. Jest ono jednak zwykle całkowicie niegroźne i najczęściej znika już po kilku godzinach.

Skuteczność działania zabiegu

Stosowanie zabiegu, jakim jest peeling enzymatyczny, staje się coraz bardziej popularne, ze względu na jego bardzo znikomą inwazyjność i natychmiastowe efekty. Jest to też w pełni naturalna metoda pozbywania się martwych komórek naskórka, powstałych w procesie regeneracji skóry. Gwarantuje ona pobudzenie skóry do regeneracji, odżywia, a także przywraca zdrowy blask i koloryt. Peeling enzymatyczny jest zabiegiem, który w większości przypadków gwarantuje piękny i młodszy wygląd twarzy.

Podobne artykuły

1 komentarz

Hosti 19 sierpnia 2017 - 04:29

Wykonuje się go w ten sam sposób, z ta różnicą, ze zamiast sody używa się 2-3 łyżek maki kukurydzianej. Jest niedrogi, łatwy do przygotowania i można dobierać jego składniki tak, aby jak najlepiej wpływały na nasza skore.

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.