Ujędrnianie skóry domowymi sposobami

ujędrnianie skóry

Ujędrnianie skóry domowymi sposobami umożliwia uzyskanie doskonałych efektów pielęgnacyjnych, bez ponoszenia wysokich kosztów. Warto przy tym skorzystać z kilku poniższych porad. Zapraszamy do lektury!

Która z nas nie chciałaby być posiadaczką pięknej, napiętej i gładkiej skóry ciała? Niestety, bardzo często pozostaje to tylko w sferze marzeń, a największą przeszkodą do jego spełnienia, są pojawiające się u prawie każdej z nas grudki cellulitu. Ujędrnianie skóry to zabieg wielotorowy i należy działać i zmieniać nawyki w różnych aspektach naszego życia.

Zaczynamy od zmiany stylu życia

Ujędrnianie skóry zaczynamy od zmiany diety, na które najlepiej by składało się wiele warzyw, a kawę czy alkohol należy zamienić na ziołowe herbatki oraz wodę mineralną. Warto tu postawić na takie napoje jak herbatka z czystka, z ostropestu plamistego czy też rumianku. Zastąpmy też bierny odpoczynek, bardziej aktywnymi sposobami na spędzanie wolnego czasu, takimi jak jazda na rowerze, czy długie spacery.

Codziennie stosujmy zabiegi pod prysznicem i po wyjściu spod niego

W trakcie kąpieli stosować należy naprzemienne prysznice, w cyklach około 2 minutowych, raz zimną, raz gorącą wodą. Im silniejszy strumień wody tym ujędrniane skóry i wygładzenie naskórka będzie bardziej efektywne. Po wyjściu spod prysznica, nakładamy balsam lub serum antycellulitowe. Balsam taki powinien mieć aktywne składniki, takie jak kofeina, algi czy bluszcz, które rozbijają nagromadzone w tkankach podskórnych grudki tłuszczu. W trakcie brania prysznicu, jak i wcierania balsamu, warto zastosować masaż, najlepiej szorstką rękawicą, gąbką lub chińskimi bańkami.

Nieodzowny peeling skóry

Kolejnym zabiegiem na ujędrnianie skóry, powinien być peeling gruboziarnisty. Warto przeprowadzić go 2-3 razy w tygodniu. Peeling możemy wykonać także sami w domu. Do wykonania poszczególnych rodzajów peelingów potrzebujemy następujących składników:

  • peeling owsiany – garść zmielonych płatków owsianych, garść soli, małe opakowanie śmietany,
  • peeling solny – łyżka oliwy wymieszana z garścią soli,
  • peeling kawowy – 8 – 10 łyżek zmielonej kawy i tyle samo oliwy,
  • peeling cukrowy – pół szklanki cukru, łyżka cukry waniliowego, łyżka miodu całość mieszamy i dodajemy tyle oliwy, aby uzyskać półpłynną konsystencję.

Wszystkie te peelingi wmasowujemy pod prysznicem, po czym spłukujemy silnym strumieniem wody.

Co 3 dni stosujemy maski i kompresy

Do często polecanych  zabiegów na ujędrnianie skóry są okłady z gotowego kremu antycellulitowego lub własnoręcznie przygotowanego specyfiku. Po nałożeniu ich na uda warto owinąć się folią. W domu możemy przygotować kompresy:

  • z serka i grejpfruta – 5 łyżek serka homogenizowanego mieszamy z dwoma łyżkami z soku z grejpfruta i dwoma żółtkami,
  • glinka kosmetyczna – 2 łyżki miodu, sok z połowy cytryny i 4-5 łyżek dostępnej w aptekach lub drogeriach zielonej glinki – całość rozpuszczamy w wodzie mineralnej. Do glinki można dodać zamiast miodu i cytryny, 5 łyżek olejku geraniowego,
  • okłady ze sproszkowanych alg, dostępnych w aptekach, rozpuszczonych w wodzie.

Raz w tygodniu stosujemy kąpiel na ujędrnianie skóry. W tym celu do wanny wlewamy pół litra octu jabłkowego, lub jak ktoś woli wywaru z garści skrzypu polnego. W trakcie takiej kąpieli, która powinna trwać około 15 minut, wykonujemy intensywne masaże skóry.

Tagowany z:     , ,

O autorze /


Wyślij swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ogólnopolski serwis kosmetyczny