Jak samodzielnie wykonać dobry ślubny makijaż

makijaż ślubny

Makijaż ślubny łączy w sobie dwie ważne cechy  – jest to makijaż typowo dzienny, połączony  z makijażem fotograficznym. Najważniejsze jest to, by w delikatny, a zarazem bardzo subtelny sposób, podkreślił piękno kobiety – to naturalne i prawdziwe. Dodatkowo powinien zatuszować wszelkie niedoskonałości, a ponadto MUSI być trwały – ma przecież przetrwać przez całą dobę.

Makijaż ślubny przede wszystkim nie może spłynąć z twarzy w trakcie wzruszających momentów. Wszystkie kobiety, które mają w tym ważnym dniu wyznać w obliczu swoich bliskich miłość swojej ukochanej osobie chcą wyglądać olśniewająco. Ale nie tylko sukienka musi robić wrażenie. Ważna jest również fryzura, a także wygląd twarzy. Jak wykonać ślubny makijaż, by był zarówno subtelny jak i trwały?

Podkreśl oczy

Bardzo popularny jest makijaż ślubny wyraźnie podkreślający oczy. W tym wypadku uwaga skupia się głównie na powiekach, natomiast usta i policzki potraktowane są bardzo delikatnie. Należy w tym wypadku używać cieni pastelowych, o silnych odcieniach. Nie warto rezygnować z eyelinera w obawie przed tym, że makijaż się rozmaże w trakcie wzruszających momentów. Wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki, a nic takiego się nie stanie.

Delikatnie podkreśl usta

Tego typu makijaż ślubny odwróci uwagę od oczy, bo skupiona będzie ona na ustach, które będą podkreślone i uwydatnione. To bardzo ważne, by nie stosować obu wersji makijażu naraz. Ślub wymaga od nas pewnego rodzaju minimalizmu. Nie możemy przeholować, zarówno w dodatkach, jak i w makijażu.

Co zrobić, by makijaż ślubny był trwały

Makijaż ślubny powinien być przede wszystkim trwały. Dlatego właśnie należy skupić dużą uwagę na doborze kosmetyków. Jeżeli chodzi o cienie, muszą mieć one w składzie duże ilości pigmentu. Natomiast wybierając podkład, trzeba sprawdzić, czy nie zetnie się on, a także nie zważy, jeżeli temperatura będzie zbyt wysoka.

Dodatkowo trzeba zawsze pamiętać o bazach, a także o podkładzie, gdyż to dzięki nim makijaż pozostanie na twarzy dużo dłużej i będzie znacznie trwalszy. Istnieje też coś takiego jak fixer, w postaci pudru i sprayu. Dzięki nim makijaż również dłużej się utrzyma, bo bardzo go utrwalają. Tutaj jednak istnieje szansa, że przesadzimy z nadmiarem preparatu i twarz będzie ściągnięta  – bardzo nieprzyjemne uczucie.

Kiedy mamy już bazę oraz podkład, musimy jeszcze wyposażyć się w korektor, oraz puder. Do tego cienie i eyeliner albo zwykła kredka do oczu. Należy pamiętać o pomadce oraz błyszczyku, które uwydatnią usta. Przydać się może również kredka do ust. Jeżeli chcesz, aby makijaż odświeżył twoją cerę, skorzystaj z różowego odcienia pomadki.

Zostaje nam jeszcze tusz do rzęs. Trzeba wybrać taki, by przetrwał wszystkie wzruszające chwile, a także dziesiątki uścisków gości. Rzęsy możemy zagęścić, wydłużyć, lub podkręcić. Nie musisz korzystać z pomocy kosmetyczki, jeżeli z powodzeniem malujesz się na co dzień. Możesz sama wykonać swój ślubny makijaż.

Co warto zrobić

Kiedy już wyposażysz się w niezbędne kosmetyki, spróbuj umalować się na kilka dni przed tym ważnym wydarzeniem. Poświęć na to chwilę dłużej niż zwykle. Poszperaj w Internecie, w kobiecej prasie, znajdziesz tam mnóstwo inspiracji odnośnie ślubnego makijażu, a także konkretne porady – krok po kroku – jak wykonać tego typu makijaż.

Suknia ślubna z pewnością będzie dość odkryta, i będziesz musiała pokazać zarówno plecy, jak i ramiona czy też dekolt . Możesz mieć problem z pomalowaniem tych części ciała, dlatego powinnaś poprosić kogoś o pomoc. W ten sposób będziesz mogła zakryć wszelkie niedoskonałości – nawet te najdrobniejsze.

Zanim wykonasz ślubny makijaż, powinnaś wcześniej przygotować do niego twarz. Przede wszystkim oczyść ją dokładnie, wykorzystując w tym ceny płyn micelarny lub specjalny tonik. Następnie osusz ją, a później zastosuj drobny peeling, który pozwoli złuszczyć martwy naskórek, a także pozbyć się wszelkich drobnych przebarwień. Później odpowiednio nawilż skórę i dopiero wtedy zabierz się za wykonywanie makijażu.

Pamiętaj, by nie zostawiać wszystkiego na ostatnia chwilę!

 

Tagowany z:     ,

O autorze /


Wyślij swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ogólnopolski serwis kosmetyczny

Złota 61, 00- 819 Warszawa

kontakt@ekosmetyczki.pl

Dane kontatowe