Home Porady Cellulit na pośladkach – Domowe metody zaradcze

Cellulit na pośladkach – Domowe metody zaradcze

przez Patrycja Nowak
cellulit na pośladkach

Cellulit na pośladkach pojawia się z wielu powodów. Obok problemów z gospodarką wodną w organizmie sprzyjają mu wahania hormonalne. Na posiadanie cellulitu narażone są przede wszystkim te kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną i zmagające się z problemem otyłości. Sprawdźmy zatem co należy zrobić by jemu zapobiegać.

Cellulit na pośladkach to nic innego jak nierównomierne rozłożenie się wody, produktów przemiany materii oraz tłuszczu pod skórą. Dlatego pojawiają się na niej mało estetyczne nierówności, przypominające fakturę skórkę pomarańczy. W takiej sytuacji konieczna jest często zmiana dotychczas prowadzonego trybu życia i sięgnięcie po domowe sposoby walki z cellulitem. Należy postawić na zdrową dietę, unikać alkoholu i papierosów, a także zmienić wiele innych nawyków. Oprócz tego warto ćwiczyć i stosować odpowiednie kosmetyki antycellulitowe.

Kiedy powstaje cellulit na pośladkach?

Cellulit powstaje wówczas, gdy w organizmie rośnie poziom estrogenów. Na ogół pomarańczowa skórka pojawia się w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia piersią, przed menopauzą, bądź w czasie przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Nadmierna produkcja estrogenów sprawia, że zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Na skutek tego płyn fizjologiczny dostaje się przez ich ścianki i gromadzi w tzw. przestrzeniach międzykomórkowych. Powstają małe obrzęki, które w znacznym stopniu utrudniają mikrokrążenie w warstwie podskórnej. Komórki tłuszczowe są słabo ukrwione, a więc łatwo gromadzą tłuszcz i toksyczne produkty przemiany materii. Tworzą się wówczas nieestetyczne nierówności pod skórą.

Jak walczyć z cellulitem na pośladkach?

Gdy powstawanie cellulitu ma związek z nadwagą, nie jest tak trudno go pokonać. Wystarczy postawić na regularne ćwiczenia i zdrową dietę. Jednak bardzo często pomarańczowa skórka nie ma bezpośredniego związku z ilością tkanki tłuszczowej. Pojawiać się może nawet u bardzo szczupłych kobiet. Wówczas, zazwyczaj uwarunkowany jest genetycznie i związany nierozerwalnie z fizjologią. W takiej sytuacji cellulitu nie jest wcale tak łatwo zwalczyć.

Cellulit na pośladkach – Ćwiczenia i aktywność fizyczna

Jest wiele rodzajów ćwiczeń na cellulit na pośladkach. Mięśnie pupy można ćwiczyć w zasadzie w każdych okolicznościach, również stojąc na przystanku autobusowym. Wystarczy ściskać i rozluźnić naprzemiennie pośladki.

Innym rozwiązaniem są ćwiczenia w leżeniu na brzuchu. Należy podnosić wówczas do góry raz jedną, a raz drugą wyprostowaną nogę. Mięśnie pośladków warto także ćwiczyć na stojąco, najlepiej w oparciu bokiem o ścianę i wykonując wymachy zewnętrznej nogi do tyłu. Co ciekawe, na pośladki bardzo dobrze działają również klasyczne przysiady. Kluczem do sukcesu jest wykonywanie ich seriami i to regularnie, najlepiej codziennie.

Zdrowa dieta antycellulitowa

W przypadku cellulitu warto postawić na dietę oczyszczającą organizm. Zakazane są w niej potrawy smażone, które zawierają tłuszcze zwierzęce. Zamiast gotowych potraw, które są pełne konserwantów i innych chemicznych dodatków, dobrze jest postawić na świeże i gotowane warzywa, owoce i inne naturalne produkty. Do diety warto wprowadzić elementy zawierające duże ilości błonnika, a więc surowe warzywa i owoce, a także pełnoziarniste pieczywo czy kasze. Należy również pić sporo wody, minimum 1,5 litra każdego dnia. Dopuszcza się spożywanie herbatek ziołowych o działaniu moczopędnym, które przyspieszają proces usuwania toksyn z organizmu.

Domowe masaże na cellulit na pośladkach

W przypadku cellulitu na pośladkach pomocne są też wykonywane regularnie masaże pośladków. W tym przypadku konieczna jest gąbka z szorstką warstwą po jednej stronie lub specjalna rękawica, którą zakupić można w każdym sklepie kosmetycznym. Wystarczy założyć ją na dłoń i szybkimi, kolistymi ruchami masować pośladki. Dodatkowo można szczypać delikatnie skórę na pupie. Taki masaż nie tylko poprawia krążenie skóry, ale i rozbija grudki tłuszczu, które tworzą cellulit.

Kosmetyki do walki z cellulitem

Kosmetyki antycelluliwe bardzo często posiadają w swoim składzie kofeinę, L-karnitynę oraz wyciągi z żeń-szenia, alg morskich, kasztanowca czy miłorzębu japońskiego. Poprawiają one krążenie w skórze i przeciwdziałają gromadzeniu się wody w organizmie. Przyspieszają również proces jego oczyszczania z toksyn.

Podobne artykuły

5 komentarzy

Natalia 8 lutego 2019 - 10:11

Ostatnio w jakims artykule obilo mi sie o uszy, że podobno na cellulit skuteczny jest ruszczyk kolczasty, to prawda?

Reply
Justyna 26 marca 2021 - 11:35

Ja mam balsam z ruszczykiem, więc chyba coś w tym jest, ale nie sam ruszczyk pewnie robi całą robotę

Reply
sandra b 2 marca 2021 - 13:57

masaż robi się przed czy po nałożeniu kosmetyku antycellulitowego?
ile raczy trzeba ćwiczyć w tygodniu by cellulit na pośladkach i ramionach się zmniejszył?
ile czasu? ile razy w tygodniu? jakieś dokładnie ćwiczenia?

Reply
Ushi 17 marca 2021 - 13:02

Zależy pewno od tego jaki masaż dokładnie robisz, bo jeżeli robisz to bańkami chińskimi, rollerem czy dłoniami to masujesz się w trakcie gdy masz coś już nałożone na skórę i tutaj może być np. olejek przy np. bańkach chińskich, ewentualnie jak ja nakładam do masażu dermarollerem nolicell. Z kolei jeszcze masujesz się szczotką tzn. „szczotkujesz się” to wtedy robisz to na sucho i po samym „zabiegu” nakładasz coś na skórę, bo lepiej składniki się wtedy wchłaniają, gdy skóra jest pobudzona.

Reply
lotka 25 kwietnia 2022 - 19:20

Ja miałam cellulit na pośladkach i udach, okropnie go nie lubiłam i nie radziłam sobie z nim. Dlatego zaczęłam chodzić na endermologie do salonu Mariposa w Warszawie i jestem zdumiona z efektów 🙂 Nie sądziłam, że aż tak będę zadowolona. Mam znacznie mniej cellulitu i bardziej jędrną skórę.

Reply

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.