Kosmetyki do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej

cera tłusta i trądzikowa

Podczas codziennej pielęgnacji, cera tłusta i trądzikowa wymaga od nas szczególnej uwagi, także w zakresie stosowanych środków. Intuicyjnie chcemy pozbyć się nadmiaru sebum, stosując silnie oczyszczające kosmetyki. Jest to niestety jeden z największych błędów, jaki możemy popełnić. Sprawdźmy zatem na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Cera tłusta i trądzikowa to niestety duże wyzwanie. Jej pielęgnacja to najczęściej wiele etapów prób i błędów. Środki przeciwtrądzikowe, zarówno te drogeryjne, jak i na receptę, często podrażniają skórę. Równie często ją przesuszają i prowadzą do uczucia świądu. Mimo to, możliwe jest znalezienie odpowiednich produktów, które nie będą działały na zasadzie „coś za coś”.

Środki oczyszczające

Kosmetyki tego typu mogą być bardzo różnego rodzaju, jednak warto rozejrzeć się za naturalnym środkiem. Najlepiej, gdy ich formuły opierać się będą o olejki antybakteryjne, takie jak olejek lawendowy, czy olejek z drzewa herbacianego. Środki takie doskonale oczyszczają skórę, bez jej podrażniania, czy zmywania nadmiaru sebum.

Środki złuszczające

Złuszczanie to nieodzowna część pielęgnacji, a już na pewno w momencie, kiedy na co dzień sięgamy po środki do makijażu, mogące zatykać rozszerzone pory. Naturalne złuszczanie powinno być przeprowadzane 2-3 razy w tygodniu, najlepiej przy użyciu peelingu cukrowego. Zabieg ten pomaga skórze w przywróceniu blasku, usunięciu martwych komórki skóry i pozostałości makijażu. Cera tłusta i trądzikowa nie znosi jednak dobrze silnych środków peelingujących, gdyż organizm reagować może jeszcze silniejszą produkcją łoju. W efekcie tego pogorszymy jedynie kondycję skóry.

Środki nawilżające

Osoby z tłustą i / lub trądzikową cerą nie potrzebują intensywnego nawilżenia. Mimo, że nawilżenie jest nadal konieczne, zwłaszcza, jeśli schemat pielęgnacji skóry często usuwa całe sebum z twarzy. Dobry środek nawilżający zapewnia wielotorowe działanie. Po pierwsze pozwala głęboko nawadniać skórę. Po drugie, pomaga skórze zachować naturalne nawilżenie na dłużej, chroniąc ją przed przesychaniem. Po trzecie, dobry krem ​​zawiera składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe, które są ważne dla utrzymania zdrowej skóry i walki z oznakami starzenia.

Poszukaj produktów, które zawierają wysokiej jakości naturalne składniki nawilżające, takie jak oleje roślinne. Dobrym wyborem są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe produkty, takie jak olejek jojoba, będący w istocie naturalnym woskiem, który nie zatyka porów. Warto sięgać także po olejki eteryczne, które działają zarówno jako naturalny zapach, a także mogą przyczynić się do walki z bakteriami i zmniejszyć powstałe stany zapalne.

Tonery

Toner przeznaczony jest do przywrócenia równowagi i ukojenia skóry. Kosmetyk tego typu jest często wykorzystywany w celu upewnienia się, że na skórze nie pozostały żadne zabrudzenia. Naturalne tonery zawierają wodę, olejki eteryczne, żel z aloesu i ekstrakty z ziół.

Produkty ściągające

Środek ściągający ma za zadanie bardziej dokładnie oczyścić pory i pomóc w walce z przetłuszczaniem się skóry i trądzikiem. Większość naturalnych środków ściągających nie zawiera alkoholu.

Leki na trądzik

Produkty do pielęgnacji skóry mogą być specjalnie opracowane, aby pomóc w walce z trądzikiem i tłustą cerą. Dedykowane środki pielęgnacyjne, często kupowane na receptę, mogą doskonale oczyścić skórę i pomóc w pozbyciu się problemów, działając także od wewnątrz.

Maseczki

Wyroby z gliny i błota pomagają wchłonąć nadmiar sebum i pobudzić krążenie w skórze. Oczywiście wspierają także walkę z trądzikiem. Niektóre błota i gliny są bardziej chłonne niż inne. Do skóry tłustej i trądzikowej generalnie można używać większości rodzajów, ale najlepiej szukaj naturalnych produktów, które są opracowane specjalnie dla tego rodzaju cery. Serie kosmetyków z Morza Martwego mogą być bardzo dobrym wyborem. Ale pamiętajmy, że nadużywanie tego typu produktów może nadmiernie wysuszyć skórę. Ogranicz stosowanie maseczek z glinek i błota do jednego zabiegu w tygodniu.

Pielęgnacja ciała

Cera tłusta i trądzikowa nie ogranicza się tylko do twarzy. Plecy, klatka piersiowa, szyja i inne obszary mogą również stanowić poważne wyzwanie. Większość produktów przeciwtrądzikowych opracowanych na twarz może być również stosowana w innych miejscach ciała.

Kosmetyki do makijażu

Kosmetyki mineralne do makijażu mogą zawierać oleje. Znalezienie takich, które w ogóle ich nie zawierają, może być trudne. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzać ich skład. Z dwojga złego, lepiej wybrać takie, które bazują na olejach roślinnych, gdyż mają one mniejsze prawdopodobieństwo zatykania porów.

I na koniec

Przy zakupie kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, należy unikać tych zawierających olej mineralny. Olej mineralny jest produktem ubocznym produkcji ropy naftowej i może zatykać pory, a tym samym pogorszyć kondycję cery.

Tagowany z:     ,

O autorze /


Wyślij swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ogólnopolski serwis kosmetyczny